11 gyakori hiba amit weboldalkészítés során elkövetnek
A leggyakoribb hibák amiket weboldal készítés során elkövetünk
Napjainkban az internet dugig van weboldalakkal, és ezeknek a száma rohamosan, akár napi ezerszeresével is megsokszorozódhat. Belegondoltál már abba, hogy mitől is lesz jó egy weboldal?
Sokakat megrémiszt egy weboldal elkészítése, pedig nem is az elkészítés folyamata az, ami kihívást jelent, sokkal inkább maga a tartalom, és az, hogy betöltse szerepét a weboldalunk. A legtöbb tervező viszont, sajnos szem elől veszti a cél az eszközért, és megfeledkeznek arról, hogy nem saját magának kell örömét lelnie a weboldalba, hanem az ügyfelek igényeit kell kielégítse. Ezen tervezők a kreativitásukat ugyan kiélik, ugyanakkor a gyakorlati szempontokat felett elsikkadnak. Összeszedtünk olyan tipikus hibát, amelyeket az ezzel foglalkozók el szoktak követni, és adunk néhány tanácsot ezek elkerülésére.
-
A keresőmező nehezen használható, mert az oldalban nagyon nehezen észrevehető helyen van, és működése is nehézkes.
-
Az oldalon lévő szöveg nehezen olvasható. Nézzük meg a legtöbb weboldalt, hogy milyen háttér és szöveg színeket használnak, annak érdekében, hogy minél könnyebben olvasható legyen a tartalom. Használjunk sans serif fontokat.
-
Ömlesztve vannak a tartalmak, a megfelelő tagoltság hiánya. Minden ügyelj arra, hogy a szöveg a weboldaladon megfelelően legyen tördelve, használj margókat a képek és szövegek elkülönítésére. Az oldal minden aloldalának adjunk címet.
-
Az oldal nehezen navigálható. Minden egyes linkhez, valamint linket tartalmazó képhez rendeljünk hozzá egy magyarázat szöveget is.
-
Nem egységes az oldalon lévő aloldalak dizájnja. Egy egyszerű, letisztult, áttekinthető sablont használjunk, és ezt használjuk a teljes weboldalon.
-
Nincs megfelelően optimalizálva a felbontás. A Google Analytics segítségével térképezzük fel, hogy a legtöbb oldal látogatója milyen képernyőfelbontást használ.
-
A regisztráció túl bonyolult! Nézzük meg a konkurenciát, hogy felhasználóitól mennyi adatot kér. Javasoljuk, hogy mi se kérjünk el többet! Ne felejtsük el, hogy a netezők a lehető leghamarabb szeretnék információhoz jutni, nem szeretnek sok információt megadni magukról.
-
Túl sok az animáció, kép az oldalon. Illusztrációnk célja a tartalom nyomatékosítása legyen, ne pedig az ügyfeleink figyelmének elvonása. Ha animációkat alkalmazunk, legyen opció ezeknek a kikapcsolása, kihagyása. A Flash tartalmakat se túlozzuk el, mert ezek legtöbbször inkább problémát okoznak, mintsem hasznot generálnak.
-
Oldalunk túlzsúfolt. Ne gondoljuk azt, hogy az üres helynek nincs jelentősége. Az oldalra látogatókat hagyjuk levegőhöz jutni. Sokkal könnyebben emészthető lesz számukra a szellősen megjelenített tartalom.
-
Háttérzene a weboldaladon. Ha egy mód van rá, akkor inkább ne szóljon semmi a weboldaladon. Ha pedig muszáj szólni a zenének, akkor egyetlen hangfájlt használj, ami ismétlődik, viszont ne minden oldalnyitáskor. Valamint ha egy mód van rá, akkor lehessen kikapcsolni.
-
Az oldal bizonyos oldalak esetében rosszul jelenik meg.
A weboldal készítés titka, ha egyszerűen szeretnénk fogalmazni, akkor nem más, mint az egyszerűség és letisztultságban rejlik. Ha a legkomolyabb cégek weboldalait átböngésszük, látni fogjuk, hogy szinte egytől egyig, mindegyik ezt az elvet követi.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.